XVI Sesja Rady Dzielnicy Wola

Wczorajsza sesja Rady Dzielnicy trwała dość długo, skończyła się dopiero po trzech godzinach. Ważną informacją dla mieszkańców jest fakt, iż została sprzedana za 14 mln zł miejska nieruchomość przy al. Solidarności 145 (naprzeciwko Urzędu Dzielnicy). Wpływy uzyskane ze sprzedaży muszą zostać w tym roku wydane, dlatego przegłosowaliśmy autopoprawkę do załącznika budżetowego. Za pieniądze ze sprzedaży kamienicy Zarząd chce m.in. zrewitalizować podwórka na Mirowie, o co wnioskował nasz radny Michał Prószyński, zmodernizować ponad 20 ogrodów przedszkolnych, basen przy Kasprzaka i tereny zieleni: skwer Marii Lurie i parki Sowińskiego i Szymańskiego. W zeszłym roku interpelowałem właśnie w tych sprawach.

Moje zapytanie w sprawie ogrodzenia w Parku Sowińskiego

Moja interpelacja w sprawie dostosowania wejść do Parku Sowińskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych

Moja interpelacja w sprawie stawu w Parku Szymańskiego

Kolejnym ciekawym punktem było przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej. Niestety o pracach tej komisji pod przewodnictwem radnych PO nie można powiedzieć nic dobrego. Najbardziej dobitnym przykładem stylu w jakim przewodniczą oni pracom komisji jest fakt, że poprzedni przewodniczący ustalił termin kontroli z pominięciem radnego opozycji, który był członkiem zespołu kontrolnego.

Na sesji na wniosek klubu PiS została przedstawiona informacja na temat skażenia gruntu przy ulicy Obozowej 20. W ramach interpelacji zwróciłem uwagę na znak drogowy na ulicy Żytniej zakazujący wjazdu ciągnikom rolniczym. Poruszyłem również temat wydawania decyzji o warunkach zabudowy i pozwoleń na budowę na terenach bez planu miejscowego, dla których studium przewiduje inne przeznaczenia np. zieleń parkową.

Komentowanie jest wyłączone